Aktualności i ogłoszenia
Artykuły
Europejski Dzień Logopedy
20 marca 2025 r. w grupach sześciolatków, odbyły się logopedyczne zajęcia grupowe w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy.
Wprowadzeniem do zajęć był kukiełkowy teatrzyk, w którym występowały dwa leśne zwierzątka – jeżyk, który mówił poprawnie oraz zajączek, który miał trudności z wymową. Przedstawienie zakończyło się wizytą zajączka u pani logopedy, gdzie zwierzak, mógł popracować nad wyrazistością mowy, tak aby był w pełni rozumiany przez inne zwierzęta oraz naszych przedszkolaków. Następnie dzieci różnicowały głoski „s” i „sz” z wykorzystaniem papierowych węży i zielonych gałązek. Na zajęciach nie zabrakło zagadek, ćwiczeń właściwego oddechu oraz zabaw logorytmicznych przy dźwiękach wydawanych przez instrumenty muzyczne oraz przy piosence, w której zapraszaliśmy wiosnę, budząc zaspanego misia.
Logopedyczny konkurs plastyczny
17 grudnia 2024r. dzieci 6-letnie oraz uczniowie klasy I, którzy wzięli udział w logopedycznym konkursie plastycznym „Święty Mikołaj biała brodą świeci, worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci”, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne nagrody. Zgłoszone do konkursu prace, zdobią logopedyczną gazetkę ścienną na korytarzu. A jest na co popatrzeć…! Pomysłowość, estetyka oraz wyjątkowo świąteczny charakter prac, sprawia, że nie można oderwać od nich wzroku.
Cieszymy się z podjęcia przez dzieci konkursowego wyzwania i gratulujemy im pomysłowości! Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu tak pięknych, pełnych świątecznej magii prac.