6-latki A i B

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Obchody Dnia Pluszowego Misia połączone z lekcją biblioteczną

Obchody Dnia Pluszowego Misia połączone z lekcją biblioteczną

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy "Skrzaty" przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie i inne przytulanki. Dzieci bawiły się wesoło przy muzyce "Jadą, jadą misie" i zajadały "Misie-Lubisie". Wysłuchały też krótkich bajeczek o misiach, czytanych przez Panią Bibliotekarkę. Wykazały się znajomością bajkowych postaci, rozwiązując zagadki. Miłą niespodzianką były również odwiedziny dużego, pluszowego misia!

24 listopada 2023
Organizacja: Beata Florczykiewicz i Jolanta Hoduń

"Ptaki w naszej okolicy"

Temat bioróżnorodności wciąż pozostaje bliski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych!!! Dziś miały okazję pogłębić swoją wiedzę o gatunkach ptaków występujących w najbliżej okolicy. Wszystko to dzięki ogromnej pasji i wiedzy Pani Wiesławy Zbieć z UTW w Mordach, która podczas spotkania w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej podzieliła się z dziećmi z gr. 0a i 0b swoimi zainteresowaniami. Dzieci dowiedziały się wiele niesamowitych faktów z życia ptaków oraz przypomniały sobie, jak we właściwy sposób dokarmiać ptaki zimową porą.

23 listopada 2023
Przejdź do - Świąteczne stroiki

Świąteczne stroiki

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, "Skrzaty" już zaczęły przedświąteczne przygotowania...

Dzięki uprzejmości i inspiracji Pani Justyny Kazulo, dzieci z gr. 0b wykonały na zajęciach stroiki w słoikach. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością podczas tworzenia świątecznych kompozycji.

22 listopada 2023
Grażyna Serzysko
Przejdź do - 6-latki z wizytą w Przychodni Medycznej Vena

6-latki z wizytą w Przychodni Medycznej Vena

Dnia 6 listopada dzieci z grup „Krasnale” i „Skrzaty” byli gośćmi Przychodni Medycznej Vena w Mordach. Zostały gorąco przyjęte przez Panią Doktor Patrycję Skolimowską oraz innych pracowników placówki. Podczas tej wizyty przedszkolaki poznały wiele przydatnych informacji na temat profilaktyki zdrowia oraz zasad higieny. Mogły zwiedzić wszystkie zakamarki przychodni oraz poznać tajniki pracy lekarza, pielęgniarki i fizjoterapeuty.

Kto wie, może dzięki tej przygodzie część z nich zostanie w przyszłości lekarzami?

15 listopada 2023
Magdalena Jaszczuk
Przejdź do - "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

"Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

Dnia 8 listopada br. 6-latki A i B odwiedziły Nove Kino Siedlce, gdzie obejrzały spektakl "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Sztuka została wstawiona przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. 

Dzieci śledząc losy przedstawionych bohaterów, bardzo szybko mogły zorientować się, jakimi wyróżniają się cechami i postawami. Jednym z ważniejszych przesłań spektaklu była wzajemna pomoc, przyjaźń oraz pokonywanie strachu przed nieznanym. Pojawił się również wątek związany z edukacją zdrowotną - odpowiednia obróbka owoców i ich mycie przed spożyciem. Dopełnieniem gry aktorów i przekazywanych treści była muzyka, gra świateł i scenografia.

Przedstawienie z pewnością wzbogaciło osobowość dzieci, rozbudziło ich wyobraźnię, dało okazję do zabawy przez sztukę oraz wywołało wiele wrażeń esstetycznych. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi wyrosną z czasem na świadomych odbiorców kultury i odkryją inspirującą moc sztuki!

8 listopada 2023
G. Serzysko, M. Jaszczuk, K. Konopka
Przejdź do - 6-latki w "Kulinarnym Poddaszu"

6-latki w "Kulinarnym Poddaszu"

Dnia 17 października br. 6-latki A i B pod opieką: Pani Grażyny Serzysko, Pani Magdaleny Jaszczuk i Pani Katarzyny Konopki wybrały na warsztaty kulinarno-policyjne do Kulinarnego Poddasza w Siedlcach.  W czasie zajęć dzieci miały okazję przypomnieć sobie  m.in.: numery alarmowe oraz na czym polega praca Policji i dlaczego jest tak ważna. Wykonały również zadanie plastyczne - ozdabianie policyjnych lizaków.

Podczas warsztatów mali kuchcikowie zamienili się w międzykulturowych policyjnych detektywów. Rozpoznając smaki różnorodnych kiełbasek i wędlin, szukali regionów i państw ich pochodzenia. Dla dzieci była to smakowita podróż po wybranych zakątkach Polski i świata! Kilka osób wykazało się przy tym doskonałą znajomością flag, dzięki czemu łatwiej było rozszyfrować kraj, z którego pochodzi dana wędlina. Z kolei dla miłośników kuchni roślinnej nie zabrakło parówek w wersji vege :-) 

17 października 2023
Opracowanie: Magdalena Jaszczuk, Grażyna Serzysko, Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: 6-latki w "Kulinarnym Poddaszu"