5-latki A i B

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wesołych Świąt!

Zachęcamy do obejrzenia filmiku prezentującego wykonanie przez dzieci kolędy "Gdy śliczna Panna" na dzwoneczkach diatonicznych

(zob. pliki do pobrania!),

życząc wszystkim pięknych Świąt Bożego Narodzenia!

24 grudnia 2023
Katarzyna Kulik
Czytaj więcej o: Wesołych Świąt!
Przejdź do - "Misie" i "Biedroneczki" w Parku Aleksandria w Siedlcach

"Misie" i "Biedroneczki" w Parku Aleksandria w Siedlcach

W piątek - 14 czerwca przedszkolaki z grupy "Biedroneczki" oraz "Misie", wykorzystując piękną pogodę i uroki zbliżającego się lata, udały się do Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach, który po niedawnej rewitalizacji zyskał drugie życie i na nowo czaruje.

Dzieci poznały pomniki przyrody oraz obliczały, ile osób potrzeba, by objąć rączkami prawie 200 letni Dąb Pantaleon. Była to wspaniała lekcja przyrody, która dostarczyła im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń!

Znalazły także czas na relaks na placu zabaw, wyposażonego w nowoczesne i bezpieczne sprzęty. Przedszkolaki miały też okazję odpocząć na ławeczce przy boku samej księżnej Aleksandry Ogińskiej. To właśnie od jej imienia nosi nazwę siedlecki park miejski! Po wyczerpującym spacerze i zabawach dzieci wybrały się na wyczekiwane lody.

17 czerwca 2024
Katarzyna Szakoła, Katarzyna Kulik
Przejdź do - Nowoczesna lekcja patriotyzmu - "Iskry Niepodległej"

Nowoczesna lekcja patriotyzmu - "Iskry Niepodległej"

Dziś kolejne grupy przedszkolne miały okazję obejrzeć niesamowitą, multimedialną ekspozycję "Iskry Niepodległej". Tym razem były to "Misie" i "Biedronki". Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem skorzystały z bezpłatnego widowiska, zorganizowanego przez M-GOK w Mordach, które w przystępny sposób przybliżyło im ważne wydarzenia i postaci związane z historią naszego kraju. Nowoczesna lekcja patriotyzmu wywołała wśród dzieci wiele emocji i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci!

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że jutro wciąż jest jeszcze możliwość obejrzenia widowiska w naczepie ekspozycyjnej! Serdecznie zachęcamy dużych i małych pasjonatów historii!

15 maja 2024
Katarzyna Kulik, Marta Jaszczuk
Przejdź do - Spotkanie "Biedroneczek" z KGW w Mordach w ramach III edycji Programu "Danie Wspólnych Chwil"

Spotkanie "Biedroneczek" z KGW w Mordach w ramach III edycji Programu "Danie Wspólnych Chwil"

9 maja br. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mordach zaprosiły dzieci z grupy "Biedroneczki" wraz z wychowawcą p. Katarzyną Szakołą na spotkanie w ramach III edycji Programu "Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki", które odbyło się w sali teatralnej w M-GOK w Mordach. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o biedroneczkach oraz o zdrowym odżywianiu, która doskonale wpasowała się w ramy projektu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na tak miłe spotkanie!

10 maja 2024
Katarzyna Szakoła
Przejdź do - Wycieczka do Mini-Zoo

Wycieczka do Mini-Zoo

We wtorek 7 maja br. grupy "Biedroneczki" i "Misie" wybrały się na wycieczkę autobusową do Mini-Zoo Walim.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt oraz kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków. Pan przewodnik oprowadził dzieci po gospodarstwie oraz opowiedział wiele ciekawostek o każdym gatunku zwierząt. Następnie dzieci własnoręcznie nakarmiły zwierzątka: króliki, papużki, kozy, małpki, wielbłąda, lamę oraz alpaki. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.

Na koniec dzieci skorzystały z atrakcji takich jak: dmuchaniec, plac zabaw i małpi gaj. Wycieczka udała się fantastycznie!

8 maja 2024
K. Szakoła, K. Kulik
Przejdź do - Wyróżnienie w 31. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Wyróżnienie w 31. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

W dniu 25.04 br. dzieci z grup: "Biedroneczki" i "Misie" wzięły udział w 31. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach.

Dzieci zaprezentowały się znakomicie! Wykonaniem piosenki „Raj warzywno-owocowy”, wrażeniem artystycznym i prezencją na scenie, zaskarbiły sobie serca komisji konkursowej i publiczności. Tym bardziej miło nam poinformować, że spośród 17 grup przedszkolnych z powiatu siedleckiego, nasze przedszkolaki znalazły się w pierwszej piątce i zdobyły WYRÓŻNIENIE! To ogromny sukces naszych 5-latków! Serdecznie gratulujemy!!!

Słowa uznania kierujemy do wychowawczyń grup „Biedroneczki” i „Misie” – Pani Katarzyny Szakoły i Pani Katarzyny Kulik, które tak pięknie przygotowały dzieci do festiwalowego występu. Ogromne podziękowania składamy również na ręce Rodziców, zaangażowanych w przygotowywanie strojów dla dzieci.

25 kwietnia 2024
K. Szakoła, K. Kulik