5-latki A i B

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Przedszkolaka - 5-latki i "Planeta Kreatywności"

Dzień Przedszkolaka - 5-latki i "Planeta Kreatywności"

Z okazji Dnia Przedszkolaka grupy 5-latków wyruszyły na wycieczkę do Planetę Kreatywności w Siedlcach. Dzieci miło spędziły czas, nie tylko na zabawie, lecz poznały również planety Układu Słonecznego oraz ciekawostki o kosmosie. Miały też okazję wykonać własne breloczki w kształcie rakiety. Tysiące różnych klocków pobudziły wyobraźnię dzieci do radosnego tworzenia. Przedszkolaki mogły również sterować maszynami zbudowanymi z klocków Lego. To był bardzo udany dzień!

 

21 września 2023
Katarzyna Szakoła, Katarzyna Kulik

"Babcia mi opowiadała..." - "Misie" i "Biedronki" w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach

W poniedziałek - 13.11 br. 5-latki z gr. "Biedroneczki" wzięły udział w spotkaniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach. Wysłuchały bajek: "O kureczce i koguciku" i "Niezwykła sarenka" oraz piosenek w wykonaniu Zespołu Ludowego "Podlasianki".

Natomiast w czwartek 16. 11 br. na spotkaniu z Panią Henryką Lipińską gościły 5-latki z gr. "Misie". Dzieci wysłuchały bajki "Niezwykła sarenka". Wykonały również okładkę do książki, nawiązującej do wysłuchanego opowiadania.

Spotkania odbyły się w ramach cyklu "Babcia mi opowiadała..."

Dziękujemy za tak sympatyczne i radosne lekcje biblioteczne, dedykowane najmłodszym!

19 listopada 2023
Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Biedroneczki przebrały się w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów oraz zabawa pacynkami paluszkowymi. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

6 listopada 2023
Katarzyna Szakoła
Przejdź do - Udział przedszkolaków w Dożynkach Gminno-Parafialnych

Udział przedszkolaków w Dożynkach Gminno-Parafialnych

Wspólne świętowanie i kultywowanie polskich tradycji jest niezwykle ważne w procesie wychowania i kształtowania systemu wartości od najmłodszych lat. Dlatego też w niedzielę 10 września 2023 roku przedszkolaki pod opieką Pani Katarzyny Szakoły wzięły udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych w Mordach. Dzieci - w przepięknych, wzorowanych na ludowo strojach - uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, podczas której zebrani dziękowali za tegoroczne plony. Następnie dzieci włączyły się w przejście korowodu dożynkowego na rynek główny w centrum miasta, poznając zwyczaje dożynkowe naszego regionu.

 

16 września 2023
Katarzyna Szakoła