4-latki A i B

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Góra Grosza" 2024

Dzieci z grup: "Pszczółki" i "Żabki" wzięły udział w zbiórce charytatywnej "Góra Grosza". Od listopada 2023 r. do lutego 2024 r. przedszkolaki zbierały grosiki, by w ten sposób wesprzeć działalność Towarzystwa Nasz Dom. Dzieci zebrały fundusze w wysokości 205 zł, które przekazano Organizatorom akcji. Dziękujemy za otwarte serduszka i chęć niesienia pomocy potrzebującym!

Dzięki udziałowi w akcji "Pszczółki" i "Żabki" przekonały się, że w działaniach dobrocznnnych liczy się zaangażowanie, wówczas każdy grosik jest na wagę złota!

https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/nowa-edycja/ 

2 kwietnia 2024
Monika Lipińska, Sylwia Radzikowska
Przejdź do - Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne

18 marca dzieci z grup "Żabki" i "Pszczółki"  uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych przygotowanych przez wychowawców grup. Ich celem było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej z okresem Świąt Wielkanocnych. Dzieci własnoręcznie przygotowały ozdoby wielkanocne w postaci hiacynta w słoiku z dodatkami. Słodkim akcentem zajęć były wafelki w świątecznych kształtach, które dzieci udekorowały i ze smakiem zjadły. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umilając dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadzając nas wszystkich w wielkanocny nastrój.
18 marca 2024
Sylwia Radzikowska, Monika Lipińska
Przejdź do - Dino... dino... DINOZAURY

Dino... dino... DINOZAURY

26 lutego przypada w kalendarzu Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Już od rana "Żabki" i "Pszczółkioglądały związane z nimi albumy, plakaty oraz książki. Przeniosły się także w ich niezwykły, prehistoryczny świat za sprawą filmu edukacyjnego, dzięki któremu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w szeregu dino-zabaw takich jak: chodzenie jak dinozaur, tworzenie dino-skamielin z masy solnej, malowanie dinozaurowych magnesów. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.
 
12 marca 2024
Sylwia Radzikowska, Monika Lipińska
Przejdź do - Mali Odkrywcy

Mali Odkrywcy

"Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!"
Konfucjusz
 
Miniony miesiąc obfitował w przeróżne eksperymenty i doświadczenia. "Żabki" i "Pszczółki" wcieliły się w małych naukowców i poznały właściwości  m.in.: wody, soli, powietrza, magnesu. Poprzez obserwacje i proste doświadczenia wyciągały wnioski, a zabawy badawcze dostarczyły im niezliczone ilości nowych przeżyć i wrażeń. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę, uruchomiły wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość. Z wykonywanych doświadczeń czerpały wiele radości. Była to dla nich wspaniała zabawa!
 
12 marca 2024
Sylwia Radzikowska, Monika Lipińska

"Żabki" na warsztatach w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W poniedziałek - 5 lutego br. dzieci z gr. "Żabki" wzięły udział warsztatach plastycznych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach. Dziękujemy bardzo za możliwość udziału w warsztatach i poznanie nowej techniki plastycznej, jaką jest decoupage. "Żabki" na pewno chętnie skorzystają z niej w trakcie swoich zajęć przedszkolnych.
5 lutego 2024
Sylwia Radzikowska
Przejdź do - "Pszczółki" na warsztatach w bibliotece

"Pszczółki" na warsztatach w bibliotece

Warsztaty w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach to moc możliwości, inspiracji i twórczych działań. "Pszczółki" zawsze z wielkim zapałem uczestniczą w zaproponowanych działaniach. Z zajęć wychodzą bogatsze o nowe doświadczenia i umiejętności, a stworzone w czasie warsztatów prace są dla nich miłą pamiątką.

Tym razem "Pszczółki" przygotowały ozdobione motywami zimowo-kwiatowymi deseczki. Obrazki z serwetek, które powstały na deseczkach były przemyślane, barwne i bardzo estetyczne.

12 stycznia 2024
Monika Lipińska