4-latki A i B

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Międzypokoleniowe Spotkanie Mikołajkowe z Kolędą w Krzymoszach

Międzypokoleniowe Spotkanie Mikołajkowe z Kolędą w Krzymoszach

 

2 grudnia nasze przedszkolaki z grup "Żabki" i "Pszczółki" wzięły udział w Międzypokoleniowym Spotkaniu Mikołajkowym z Kolędą w Krzymoszach. Na zaproszenie KGW w Krzymoszach dzieci zaśpiewały piosenki za co zostały nagodzone gromkimi brawami! To był kolejny wspaniały występ przed publicznością i widać że dzieci coraz lepiej czują się na scenie :)

3 grudnia 2023
Sylwia Radzikowska i Monika Lipińska
Przejdź do - W krainie książek - wizyty w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W krainie książek - wizyty w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W październiku i listopadzie "Żabki" i "Pszczółki" miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Mordach w ramach projektu "Bilioteka moja pokoleń ostoja". Dzieci wysłuchały bajek terapeutycznych, poznały oznaki złości i sposoby radzenia sobie z nią. Były także wspólne rozmowy, zabawy i malowanie. 

9 listopada 2023
Przejdź do - Jesienne układanki

Jesienne układanki

Jesień to jedna z piękniejszych pór roku, a jej dary możemy wykorzystać na wiele sposobów. W grupie "Żabki" postanowiliśmy stworzyć obraz z jesiennych darów, przyniesionych przez dzieci. Na stoliku wyłożonym folią udało nam się stworzyć piękną kompozycję, którą na koniec dzieci ochoczo pomalowały.

6 listopada 2023
Przejdź do - Dzień Dyni

Dzień Dyni

27 pażdziernika w grupach "Żabki" i "Pszczółki" obchodziliśmy Dzień Dyni, który był wyjatkową okazją do połączenia edukacji, kreatywności i zabawy w jedno. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo, jakim jest dynia. Wzięły udział w licznych zabawach z jej udziałem: układały dyniowe puzzle i przygotowały dyniowe deserki. Zajrzeliśmy także do środka dyni, aby sprawdzić, co kryje jej wnętrze. Zadowolone miny dzieci były dowodem na to, że była to dla nich świetna zabawa, pełna radości i zadowolenia.

27 października 2023
Sylwia Radzikowska i Monika Lipińska
Przejdź do - Z wizytą w bibliotece szkolnej...

Z wizytą w bibliotece szkolnej...

W październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dzieci z grupy "Żabki" odwiedziły bibliotekę szkolną, w ktorej pod czujnym okiem Pani Jolanty Hoduń poznały różne rodzaje książek. Dzieci z wielką ciekawością oglądały kolorowe ilustracje, co chwila sięgając po kolejne egzemplarze. Chętnie też wysłuchały bajkowych opowiadań. To była dla nich fantastyczna wizyta, która z pewnością zachęci je do sięgania po książki również w domowym zaciuszu.

11 października 2023
Sylwia Radzikowska
Przejdź do - Jesteśmy EKOCYRKULARNI !!!

Jesteśmy EKOCYRKULARNI !!!

Nasze przedszkolaki biorą udział w II edycji konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym "Ekocyrkularni”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. 28 września br. odbyły się zajęcia na temat ekologii, w trakcie których dzieci poznały pojęcie "cyrkularność" i jego przykłady z życia codziennego, które mogą zaobserwować w najbliższym otoczeniu.
 
28 września 2023
Czytaj więcej o: Jesteśmy EKOCYRKULARNI !!!