Jesteś tutaj: Start / Rok szkolny 2023-2024

Rok szkolny 2023-2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Warsztaty technologiczne - czas podsumowań!

Zbliżające się zakończenie roku szkolnego to czas doceniania i podsumowań. Dlatego też w podziękowaniu za aktywność i zaangażowanie uczniów w obszarze edukacji technologicznej, nasza szkoła i przedszkole otrzymało certyfikat. Mamy nadzieję, że dzieci, które  bieżącym roku szkolnym realizowały innowacyjne warsztaty z druku 3D, korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", zdobyły wiele przydatnych kompetencji cyfrowych.

17 czerwca 2024

III miejsce w "Bitwie na nakrętki" w kategorii: Przedszkola!!!

Miło nam poinformować, że nasze Samorządowe Przedszkole w Mordach zajęło III miejsce w tegorocznej "Bitwie na nakrętki" w kategorii: Przedszkola. Łącznie zebraliśmy 364 kg nakrętek, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 3,5 kg. Zdobyta nagroda zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla przedszkolaków. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie i z tak ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję zbiórki nakrętek.

Przyznajemy, że zdobycie III miejsca wśród przedszkoli to dla nas niemałe wyróżnienie, ale przecież ta "walka" nie toczy się tylko o miejsca na podium. Cel jest znacznie większy - wsparcie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

 

8 czerwca 2024
Katarzyna Kulik
Przejdź do - I Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Polscy poeci dzieciom"

I Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Polscy poeci dzieciom"

W piątek - 7 czerwca br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Mordach odbył się I Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Polscy poeci dzieciom. Inicjatorkami przedsięwzięcia były: Pani Kaatarzyna Kulik i Pani Katarzyna Szakoła. W konkursie wzięło udział 17 dzieci, których zadaiem była artystyczna prezentacja wybranych utworów polskich poetów. Pojawiły się wiersze: Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Hanny Łochockiej, Marii Terlikowskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry i Ireny Suchorzewskiej. Ocenie jury podlegała nie tylko piękna recytatcja, ale także przygotowanie pod względem stroju i zdolności aktorskie.

8 czerwca 2024
Katarzyna Szakoła, Katarzyna Kulik
Czytaj więcej o: I Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Polscy poeci dzieciom"
Przejdź do - Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody

W piątek 17 maja br. dzieci z grup 5- i 4-latków uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Magicznych Ogrodów - rodzinnego, baśniowego parku tematycznego w okolicy Janowca.

Spacer po kompleksie turystycznym odbywał się w towarzystwie wróżki Magnolii, która oprowadzała dzieci po parku. Przedszkolaki odwiedziły jej dom, po drodze budząc Skrzata, który mieszkał w drzewie. Wybrały się też kolejką, by zobaczyć Miasteczko Bulwiaków oraz spotkały psotne Mordole w ich komnacie. Radość wywołała zabawa z tarczami, a także pokonywanie toru przeszkód, zawieszonego kilka metrów nad ziemią.

Spotkania z baśniowymi postaciami oraz dodatkowe atrakcje dostępne na terenie parku sensorycznego sprawiły, że wizyta w Magicznych Ogrodach była dla dzieci niezapomnianą przygodą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.

21 maja 2024
K. Szakoła, K. Kulik
Przejdź do - Obchody Dnia Ziemi

Obchody Dnia Ziemi

Przygotowania do obchodów Dnia Ziemi dzieci z grup przedszkolnych rozpoczęły już w minionym tygodniu, realizując tematy związane z dbaniem o naszą planetę, w tym m.in.: z segregacją odpadów. W czasie zajęć dzieci układały puzzle obrazujące Ziemię; przygotowywały prace plastyczne, plakaty i makiety; śpiewały piosenki zachęcające do szanowania przyrody. Starsze grupy przedszkolne przygotowały również "Życzenia dla Ziemi", w których wyraziły słowa troski o czystą wodę i świeże powietrze, potrzebę zachowania bezpiecznego schronienia dla zwierząt, kwiecistych łąk i ochrony pięknych krajobrazów.

Zwieńczeniem działań był spacer edukacyjny, podczas którego dzieci rozpoznawały oraz nazywały drzewa, krzewy, zioła i kwiaty rosnące w otoczeniu przedszkola. Ponadto przez przygotowane "Ramki - Sztuka Natury" przedszkolaki, z uważnością i zachwytem, obserwowały, jak wspaniałe dzieła sztuki potrafi tworzyć sama natura.

22 kwietnia 2024
Wychowawcy grup

"Krasnal Poziomka w Krainie Słodyczy"

W środę - 3 kwietnia br. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik" z Białegostoku. Przedszkolaki obejrzały spektakl profilaktyczny "Krasnal Poziomka w Krainie Słodyczy".

Główny bohater przedstawienia był prawdziwym łakomczuchem. Nie znał umiaru w jedzeniu  słodkości! Pomimo zachęt i porad, które dostawał od Doktora Zdrówko i Wróżki Zębuszki, nie miał ochoty włączyć do swojego jadłospisu warzyw i owoców. Nie chciał również słyszeć o gimnastyce porannej i odpowiedniej dawce ruchu! Na szczęście po pewnym czasie w porę zrozumiał, że słodycze nie pomogą mu w utrzyamniu dobrej kondycji i prowadzeniu zdrowego stylu życia.

To było bardzo zabawne, ale i pouczające przedstawienie, dzięki któremu dzieci utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywiania.

 

3 kwietnia 2024
Katarzyna Konopka