Jesteś tutaj: Start / Rok szkolny 2023-2024

Rok szkolny 2023-2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Mikołajki

Mikołajki

Zgodnie z tradycją 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. Dzieci przywitały wyczekiwanego gościa i zaprosiły do przedszkola. Mikołaj z wielką przyjemnością wysłuchał piosenek oraz obdarował dzieci prezentami. Dziękujemy Kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas!

8 grudnia 2023
Przejdź do - Bal Andrzejkowy w gr. Krasnale, Skrzaty i Biedronki

Bal Andrzejkowy w gr. Krasnale, Skrzaty i Biedronki

Dnia 30.11 br. dzieci z grupy Krasnale, Skrzaty i Biedronki bawiły się na Balu Andrzejkowym. Przedszkolaki przyszły pięknie przebrane: dziewczynki głównie za wróżki, a chłopcy za czarodziejów. Przebrania, wystrój sali i przygotowane rekwizyty zachęciły dzieci do poznania i udziału w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych, takich jak np.: lanie wosku. Spotkaniu towarzyszyła skoczna muzyka, a wspólna zabawa została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach! Nie szkodzi, że może niektóre z nich są mniej wyraźne - to właśnie dzięki temu oddają nastrojowość i charakter naszych przedszkolnych Andrzejek :-)

30 listopada 2023
Organizacja: Beata Florczykiewicz i Magdalena Jaszczuk

"Kaczka Cudaczka"

Dnia 29 listopada br. dzieci z grup przedszkolnych  obejrzały w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach spektakl pt. "Kaczka Cudaczka" w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego Krak-Art. Przedstawienie spotkało się bardzo pozytywnym odbiorem wśród najmłodszych, ponieważ mali widzowie mogli aktywnie uczestniczyć w przygodach tytułowej Kaczki Cudaczki. Przedstawieniu towarzyszyła wspólna zabawa i radosna atmosfera!. Nie zabrakło też wątku edukacyjnego, a nawet elementów podróży w czasie - dzieci poznały starodawny sposób prania na tzw. tarze.

29 listopada 2023
Przejdź do - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek - 24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi przyjaciółmi – misiami. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Dzieci poznały historię powstania pierwszego misia. Następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustację misiowych kanapek, które dzieci wykonały same według własnego pomysłu. Przedszkolaków odwiedził również Miś, który przyniósł im nowe zabawki do sali. Radość dzieci było widać na buziach pełnych uśmiechów!
 
24 listopada 2023
Katarzyna Szakoła
Przejdź do - Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Przez cały tydzień przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat swojego kraju. Poznawały symbole Polski, barwy narodowe, najważniejsze miasta i legendy. Z okazji zbliżających się obchodów 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości dzieci, 9 listopada br. wzięły udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mordach oraz 10 listopada br. o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnie z całą szkolną społecznością, odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu.

10 listopada 2023
Tekst: K. Kulik; Zdjęcia: S. Radzikowska, N. Chęcińska, A. Chomiuk; Filmy: S. Radzikowska, K. Kulik
Czytaj więcej o: Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Przejdź do - Koncert grupy muzycznej "Limbos"

Koncert grupy muzycznej "Limbos"

Dnia 8 listopada br. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mordach uczestniczyły w koncercie grupy muzycznej "Limbos".  Dzieci wybrały się w podróż do magicznego świata muzyki, podczas której poznały wybrane instrumenty oraz z uwagą wysłuchały bardzo ciekawych aranżacji utworów. Spotkanie dostarczyło dzieciom okazji do śpiewu i udziału we wspólnych zabawach rytmicznych. Z kolei możliwość obcowania z muzyką na żywo z pewnością wzbudziła w przedszkolakach wiele emocji i wrażeń estetycznych.

8 listopada 2023
Tekst: K. Konopka; Foto: K. Kulik