Sensoplastyka w przedszkolu

27 września 2022

Wszyscy wiemy, że dowolna, nieograniczona zabawa dziecka stanowi fundament do rozwoju jego kreatywności i fantazji a także wielu innych aspektów poztywnie wpływających na ogólny rozwój przedszkolaka. Niełatwo jest stworzyć bezpieczną przestrzeń wypełnioną materiałami, które z reguły są trudno dostępne dla dzieci i pozwolić im na zabawę, prostą i szaloną, na pełną dowolność w tworzeniu, mieszaniu i brudzeniu. W tym jednym czasie nos chłonie różne zapachy, oczy ogarniają całą paletę barw a dłonie, stopy i paluszki stykają się różnorodnymi fakturami.

22 września w grupach "Pszczółki" i "Żabki" miały miejsce pierwsze zajecia sensoryczne.

Tematem przewodnim było świętowanie urodzin dzieci urodzonych we wrześniu, stąd też w sali zagościł kolorowy, pachnący i baaardzo duży tort urodzinowy Uśmiech Kolorowe makarony i kasze, pachnąca kawa i wiórki kokosowe, chrupiące płatki - z tego powstał nasz torcik, którego później dzieci mogły doświadczyć wszystkimi zmysłami. Było mnóstwo zabawy i radosci Śmiech