Jesteś tutaj: Start / Grupy / 5 latki / Witaj Wiosno !!!

Witaj Wiosno !!!

20 marca 2021

W piatek 19 marca dzieci z grup "Pszczółki", "Żabki" oraz  "Biedroneczki"  świętowały zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od kilku dni. Przedszkolaki słuchały opowiadań związanych z nadejściem wiosny, poznały tradycje żegania zimy i witania wiosny oraz uczyły się wesołych, wiosennych piosenek.

Dzieci z grup 5-cio latków podjęły się nie lada wyzwania i wspólnie wykonały wspaniałą Marzannę-  symbol przemijającej zimy, zrobiony z drewna, słomy oraz kolorowej bibuły. Grupa "Biedroneczki" również przygotowały Marzanny, wykorzystując do tego drewniane łyżki, farby oraz wstążki kolorowej bibuły. Dodatkową atrakcją były balonowe czapki z kwiatkiem wykonane przez wychowawców grup.

Mimo wielu atrakcji, najbardziej oczekiwaną częścią piątkowego dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy wspólnie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszyscy radośnie maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, symbol przemijającej zimy. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego śpiewania piosenek oraz poszukiwania oznak nadchodzącej wiosny.

Jesteśmy pewne, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków

sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

Sylwia Radzikowska, Monika Lipińska, Katarzyna Szakoła