Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 października 2022

 
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
 
Głównymi odbiorcami tego święta są dzieci. To dzień, który stwarza wspaniałą okazję do wprowadzenia ich w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Jego głównym celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
 
W ramach odchodów Dnia Głośnego Czytania nasze przedszkole odwiedziły Pani Jolanta Kobak- wicedyrektor Zespółu Oświatowego w Mordach oraz Pani Marlena Soszyńska- dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mordach. Zaproszeni goście przeczytali dzieciom kilka wspaniałych opowiadań a dzieci w skupieniu i zaciekawieniu ich wysłuchały. Naszym gościom wręczyliśmy podziękowania za wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia a dzieciom zostały wręczone zakładki oraz książeczki z bajkami, które będą mogły czytać w domu z rodziną.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.
 
 
Odbchody Dnia Głośnego Czytania idealnie wpisują sie w realizowany w naszym przedszkolu projekt "Z kulturą mi do twarzy" (moduł III, zadanie 3 "Siła Bajek").
 
 
 
 
  
 
 
 
*************************************
 
Sylwia Radzikowska