Dzień Jabłka

4 października 2022

Jabłko to najbardziej znany polski owoc, który swoje święto obchodzi 28 września. Głównym celem obchodów tego dnia jest zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie w dzieciach nawyku zdrowego odżywiania  oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.

Dzień Jabłka  rozpoczęlismy od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto przedszkolaki słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych może posłużyć jako inspiracja do wielu zabaw. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek. Dzieci mogły spróbować pysznych jabłek oraz ich przetworów- suszonych jabłek, soku oraz szarlotki.

********************************