Walentynki- przedszkolny dzień przyjaźni!

14 lutego 2022

W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. W przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi.  Prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Wyklejały, rysowały i dekorowały obrazki, wykonywały laurki by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom czy też zabrać do domu i wręczyć swoim rodzicom.

W tym dniu dzieci przygotowały również coś wyjatkowego- jadalne serduszka. Czerwone gofry zostały szybko udekorowane i jeszcze szybciej zjedzone przez pełne zachwytu dzieci Uśmiech

Tego dnia dzieci wyniosły z przedszkola bardzo ważny przekaz:

Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności,

ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.

******************************************