Gwiazdkowe spotkanie

22 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok. Dla wielu z nas jest to czas radości i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

W tym roku w grupach "Żabki" i "Pszczółki" również odbyło się przedświąteczne spotkanie. 22 grudnia od rana panowała radosna i ożywiona atmosfera. Dzieci zebrały się w jednej z sal, gdzie pomagały w przygotowaniach, wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła. W końcu nadeszedła długo wyczekiwana chwila i dzieci bardzo chętnie opowiedziały o tradycjach związanych z wieczorem wigilijnym, które panują w ich domach. Następnie wszyscy wspólnie odmówili modlitwę oraz podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Przy stolikach czekały na nie świąteczne przysmaki- racuszki, kompot z suszonych owoców, owoce oraz pachnące pierniki, kolorowe posypki i lukier co mogło oznaczać tylko jedno- dekorowanie! Już po chwili dziecięce talerzyki wypełniły się pięknymi, ozdobionymi ciasteczkami. Atmosfera była prawdziwie rodzinna a świąteczny nastrój oraz rangę tego dnia podkreślały stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja, blask światełek oraz płynące z głośników kolędy.

W tym wyjątkowym dniu dzieci z naszego przedszkola wspólnie zaśpiewały kilka swiątecznych piosenek:

!!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!