11 LISTOPADA- Święto Niepodległości

14 listopada 2021

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszych grupach Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie "Żabki" i "Pszczółki" ubrane były w nasze barwy narodowe i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.

Dzieci wzięły udział w przygotowaniu dekoracji- wykonały piękne prace, które zostały umieszczone na tablicy oraz dzielnie wycinały serca i literki.

W trakcie zajęć dzieci poznały krótki zarys historyczny obchodzonego święta. Następnie dumnie, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz piosenkę "Serce dla Polski".

Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

W tym pięknym dniu przedszkolaki dołączyły do akcji „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11,  zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

************************************